Witaj na naszej stronie!


Pomysł na sklep Obrazy do Nowoczesnych Wnętrz, a może raczej galerię internetową zrodził się już parę lat temu przy kawie. Nasz dom zawsze był wypełniony obrazami. Nadal mam w pamięci zapach farb olejnych i artystyczny nieład w pracowni. Potrzeba było trochę czasu i sprzyjających okoliczności aby ten pomysł dojrzał, no i jest.

Zapraszam Cię do miejsca, gdzie znajdziesz wyjątkowe, nowoczesne obrazy, które uczynią Twój dom miejscem niezwykłym. Rozsiądź się wygodnie i zostań z nami na dłużej.

Mirosław Strukowski – artysta

Studiował rzeźbę oraz malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Studia ukończył w 1986 roku. Od 2006 przebywa w Anglii. Zajmuje się malarstwem (olejne, akrylowe, pastele) i rzeźbą (w metalu, brązie, kamieniu i żywicy).

Jego twórczość jest poszukiwaniem ekspresji, pasji i głębi wewnętrznej. Często zderzają się delikatność z drapieżną dynamiką. Światło przenika ciemność. Patrząc na te realizacje można doświadczyć i niemal dotknąć najgłębszych pokładów metafizycznej przestrzeni.

Prace artysty znajdują się w Anglii, Francji, Niemczech i Polsce.

Jak powstają nasze obrazy?

W pierwszym etapie wszystkie obrazy są ręcznie malowane w technice olejnej lub akrylowej. Wykonane przez profesjonalnego artystę. Następnie trafiają do studia fotograficznego, gdzie zadaniem fotografa jest zrobić zdjęcia, które idealnie odwzorują rzeczywisty obraz. Kolejnym etapem jest wydruk na płótnie. Współpracujemy z lokalną drukarnią, ponieważ bardzo nam zależy na jakości i indywidualnym podejściu. Po wydruku obraz schnie a następnie jest ręcznie naciągany na drewniane krosno malarskie. W takiej formie odbieramy go z drukarni.

Wysyłka

Przed wysyłką obrazy są szczegółowo sprawdzane. Zależy nam na idealnej jakości. Bardzo dużą wagę przykładamy do przygotowania obrazów do wysyłki. Każdy obraz jest zapakowany w papier kraftowy, zabezpieczany folią bąbelkową, opakowany tekturą a na końcu owinięty folią strecz. Tak przygotowaną przesyłkę odbiera od nas firma kurierska i przywozi pod Twoje drzwi.

Dane techniczne

Obraz składa się z drewnianej ramy (krosna) oraz płótna. Szerokość oraz wysokość ramy zależna jest od formatu zamówionego obrazu. Grubość ramy wynosi 2 cm.
Każda rama ma wmocowane kliny rozporowe, które służą do tego aby płótno było odpowiednio naciągnięte. Większe ramy są dodatkowo wzmocnione wewnętrznym stelażem.
Zadrukowane boki obrazu nadają wrażenie trójwymiarowości i umożliwią montaż bez dodatkowej ramy.